Úvod 9 Naši lidé 9 Oldřich Peprla
Oldřich Peprla

Oldřich Peprla

podnikatel, člen komise dopravy

Oldo, můžeš se čtenářům nejprve blíže představit?

Pocházím z Lesné, ale už 7 roků žiji s rodinou ve staré Líšni, a kde jsem za tuto dobu získal mnohonásobně více přátel, než ta předchozích 31 let na Lesné. Na základní školu jsem chodil na Lesné, poté na gymnázium Slovanské náměstí, a nakonec jsem vystudoval na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity obor podnikové hospodářství.

Se společníkem provozuji několik franšízových restaurací, 10 let jsem pracoval i jako odborný provozní a ekonomický konzultant a jsem člen dozorčí rady městské společnosti Veletrhy Brno.

Je mi 38 let, jsem ženatý a mám dceru a syna.

 

V jaké roli jsi v uplynulých letech pracoval pro Líšeň a čemu ses primárně věnoval?

Od roku 2018 působím v líšeňské komisi dopravy, poradnímu orgánu rady městské části. Snažím se tam přinášet pohled na dopravní otázky ze všech stran a s ohledem na vyvážení a respektu všech druhů dopravy včetně pěší. Každoročně organizuji sousedské úklidy cesty k vysílačům a navazujícího remízku – zodpovědnost za naše společné okolí začíná u každého z nás.

 

Co bys pro Líšeň rád udělal v budoucnu? Jaká je Tvoje vize Líšně za několik let?

Přál bych si, aby Líšeň měla vizi rozvoje, která bude respektovat charakter a specifika obou jejích částí. Spolu s městem musíme nalézt řešení bezpečného propojení Líšně do Slatiny a na Stránskou skálu i pro chodce a cyklisty. Cyklostezka, ideálně vedená mimo hlavní automobilové tahy, by měla procházet celou starou Líšní až do Mariánského údolí, a celou novou Líšní směrem na Židenice.

Musíme nalézt shodu občanů na podobě rozvoje těch oblastí, kde nyní už stavět lze (například aktivně pomoci v dohodě majitelům pozemků za ul. Holzova), a zároveň přemýšlet, za jakých podmínek by mohlo město umožnit stavět na některých nových plochách, které by ovšem nezhoršovaly současnou pohodu bydlení.

Doufám, že se taky brzy dočkáme dalších kroků pro nové náměstí, které by se tam mohlo stát skutečným centrem alespoň části obce, náměstí se službami, které nám v Líšni dosud chybí.

Galerie


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:528 Stack trace: #0 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(528): implode(Array, '|') #1 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(314): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenColors('@font-face{font...') #2 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(90): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(227): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->minify_inline_css('/* Original: ht...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(118): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(77): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->process('<!DOCTYPE html>...') #10 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(191): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-optimization.php(104): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: WP_Rocket\Buffer\Optimization->maybe_process_buffer('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/WordPress/OutputBuffer.php(226): ob_end_flush() #14 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Nextend\WordPress\OutputBuffer->closeOutputBuffers('') #15 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #17 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/load.php(1102): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 528