Úvod 9 Veřejný prostor 9 Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

20.09.2022

Martin Příborský

Martin Příborský

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

V parku jsme především doplňovali zeleň. Bylo vysazeno 65 stromů, 476 keřů a 3.840 cibulovin. V centrální části byl srovnán terén, navezena nové zemina a vyset nový trávník, v ostatních částech došlo k lokálním opravám travního porostu. Současně s výsadbou byl do této části umístěn i závlahový systém, který by spolu s častým kosením měl pomoci vytvořit kvalitní pobytový trávník. Závlaha je napojena na retenční nádrž u školy o objemu 20 kubíků a zachytává dešťovku z většiny střechy umělecké školy a školky.

U zastávky MHD Klicperova byly vybudovány podzemní kontejnery na tříděný odpad. Po počátečních problémech s hromaděním odpadků v okolí se nakonec občané naučili nové kontejnery používat a nepořádek se vyskytuje zřídka, k čemuž přispívá i správce parku, který odpadky uklízí.

V jihovýchodní části parku jsme umístili kompostér, do kterého správce parku odkládá zbytkový rostlinný odpad při údržbě. Není tedy určený pro veřejnost. Výsledný kompost pak bude používán na hnojení v parku anebo bude nabídnut občanům pro jejich zahrádky.

Následně jsme se pustili do úpravy prostoru před vstupem do školy, který byl během prací v parku výrazně rozšířen. Podél umělecké školy a školky byl vytvořen chodník z česaného betonu, ze kterého jsou i chodníky v parku. A ve zbytku zpevněné plochy jsme se rozhodli investovat do kvalitnějšího materiálu a zkrášlit prostranství kamennou dlažbou. Doprostřed této plochy bude umístěna masivní dřevěná lavice a sloupky, která oddělí prostor pro vjezd a krátkodobé parkování aut od části nad retenční nádrží, kam auta vjíždět nasmějí. Vznikne tu tedy jakési malé náměstíčko, kde budou moci například rodiče v příjemném prostředí odpočívat při čekání na svoje děti a které by do budoucna mohl ozdobit i umělecký prvek.

To nejhezčí však přijde na závěr. Na náměstíčku bude umístěna socha líšeňské sochařky Martiny Netíkové s názvem Krása. Bude symbolizovat umělecké obory, které se na ZUŠ vyučují, a její podoba by měla oslovovat především děti. Umístění sochy jsme prosazovali, protože jsme přesvědčeni, že estetické prostředí si právě základní umělecká škola ve svém okolí zaslouží. Slavnostní odhalení sochy s programem umělecké školy je plánováno na úterý 20. 9. odpoledne. Pro upřesnění prosím sledujte naše stránky.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Související články

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Blue-panel - Lorem ipsum

Cesta na kole přes Holzovu do Slatiny je hazard se životem. Bylo zde již mnoho žádostí občanů včetně dvou úspěšných projektů participativního rozpočtu, které požadovaly výstavbu cyklostezky.

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Blue-panel - Lorem ipsum

Jsme rádi, že se konečně podařilo opravit Orlovnu. I když zatím jen polovinu, na druhou už SK Líšeň vyřídilo všechny dotace a stavba byla zahájena. Projekt opravy a zejména zachování zahrady v současném stavu jsme od počátku podporovali.

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Blue-panel - Lorem ipsum

Městská část se dlouhodobě potýká s problémem vloupání do sběrného dvora na Josefy Faimonové a vynášení odpadků do širokého okolí.

Připravujeme novou zastávku Jírova

Připravujeme novou zastávku Jírova

Blue-panel - Lorem ipsum

Se zprovozněním nové trolejbusové trati na Jírovu koncem roku 2019 se objevilo i několik problémů, na které Dopravní podnik (DpmB) – investor celé akce – nemyslel.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:528 Stack trace: #0 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(528): implode(Array, '|') #1 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(314): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenColors('@font-face{font...') #2 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(90): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(227): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->minify_inline_css('/* Original: ht...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(118): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(77): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->process('<!DOCTYPE html>...') #10 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(191): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-optimization.php(104): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: WP_Rocket\Buffer\Optimization->maybe_process_buffer('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/WordPress/OutputBuffer.php(226): ob_end_flush() #14 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Nextend\WordPress\OutputBuffer->closeOutputBuffers('') #15 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #17 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/load.php(1102): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 528