Úvod 9 Komunikace 9 V Líšni také SPOLEČNĚ – ODS a TOP 09

22.06.2022

Martin Příborský

Martin Příborský

V Líšni také SPOLEČNĚ – ODS a TOP 09

Také v Líšni půjdeme do voleb „SPOLEČNĚ – ODS a TOP 09“, obdobně jako ve volbách na brněnskou radnici. Líšeňská ODS a TOP 09 se dohodly na společné kandidátce do Zastupitelstva městské části (MČ) Brno-Líšeň. Lídrem bude předseda líšeňské ODS a současně II. místostarosta MČ Martin Příborský a dvojkou lídr TOP 09 Jiří Svoboda. Prostor na kandidátce dostanou i nezávislé osobnosti. Obě strany našly absolutní shodu na programových prioritách, vyjadřují vůli postupovat společně po celé volební období a dále rozvíjet užší spolupráci na platformě SPOLU.

Naším cílem je rozvíjet Líšeň v konstruktivní spolupráci se všemi stranami a hlavně aktivními obyvateli naší městské části. Soustředíme se na pozvednutí funkční i estetické kvality veřejného prostoru, údržbu a bezpečnost, což je primárním úkolem radnice. A napomáháme rozmachu společenského života podporou místních podnikatelů, spolků a organizací. Věříme totiž, že blahobyt společnosti i spokojenost občanů jsou založeny zejména na jejich vlastní aktivitě, nikoliv na práci politiků či úředníků.“ říká lídr kandidátky Martin Příborský.

V Líšni byly v posledních letech vykopány hluboké příkopy mezi některými stranami, což škodí celkovému rozvoji obce. Proto je musíme zasypat a najít konstruktivní způsob spolupráce se všemi hlavními subjekty. Užší spolupráci i na komunální úrovni pak chceme rozvíjet s hodnotově blízkými stranami na platformě SPOLU. Sdílíme programové priority i vizi pro další rozvoj Líšně, a proto jdeme do voleb SPOLEČNĚ – ODS a TOP 09. Současně respektujeme, že se KDU-ČSL rozhodla k samostatnému postupu a jsme připraveni na spolupráci s ní po volbách.“ doplňuje lídr TOP 09 Jiří Svoboda.

Naše kandidátka je vyvážený mix zkušených líšeňských zastupitelů i nových tváří, z nichž však většina se již zapojila do práce v poradních orgánech městské části. Lídr kandidátky Martin Příborský se v posledních čtyřech letech podílel na vedení radnice jako místostarosta a měl na starosti otázky dopravy, životního prostředí a veřejného prostoru, bezpečnosti a médií. V těchto oblastech se mu podařilo prosadit několik důležitých projektů. Současně získával zkušenosti i v zastupitelstvu města Brna, které přijímá všechna zásadní rozhodnutí ovlivňující život městských částí. Proto si už můžeme troufnout označit ho jako našeho kandidáta na starostu Líšně.

Našimi programovými prioritami jsou:

  1. Rozvoj veřejných prostranství ve smyslu estetickém i funkčním, aby lidé měli příjemný prostor pro setkávání. Usilujeme o rekonstrukci náměstí Karla IV., dokončení areálu Orlovny, další rozvoj Rokle i nový park Houbalova.
  2. Péče o životní prostředí: pestrá zeleň, zadržování vody i čisté ovzduší
  3. Řešení problémů v dopravě: rozšíření možností parkování výstavbou parkovacích domů a rekonstrukcí ulic; cyklostezky mimo frekventované silnice a zklidňování dopravy
  4. Lepší dostupnost bydlení pro mladé rychlejším přidělováním bytů podle pořadníku, podpora výstavby bytů pro seniory
  5. Péče o potřebné a zdravotní služby: zdravotní středisko na náměstí Karla IV. a rychlejší rekonstrukce polikliniky
  6. Rozšíření kapacity školek a kvality škol: rozšíření MŠ Michalova a ZŠ Novolíšeňská
  7. Energetické úspory na našich budovách, celková revize stavu majetku a urychlení oprav nemovitostí
  8. Bezpečnost v ulicích i ochrana majetku. Prosadili jsme kamerový systém, který budeme rozšiřovat i ve spolupráci s vlastníky optický sítí.
  9. Podpora všech aktivních lidí: podnikatelů, místních spolků a sportovních klubů.
  10. Reforma Úřadu městské části pro efektivnější přípravu investic a lepší komunikaci mezi úřadem a veřejností.

Nejsou to jen přání nebo předvolební sliby, ale reálné projekty, na jejichž přípravě již pracujeme a některých cílů jsme částečně dosáhli. Náš program a hlavní kandidáty najdete na našem webu spolecnelisen.cz a sociálních sítích a budeme je postupně představovat v našich novinách a dalších předvolebních materiálech.

 

JUDr. PhDr. Martin Příborský, EMLE
předseda ODS Líšeň

JUDr. Jiří Svoboda
předseda líšeňské TOP 09

Sdílejte článek na sociálních sítích

Související články

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Blue-panel - Lorem ipsum

Cesta na kole přes Holzovu do Slatiny je hazard se životem. Bylo zde již mnoho žádostí občanů včetně dvou úspěšných projektů participativního rozpočtu, které požadovaly výstavbu cyklostezky.

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Blue-panel - Lorem ipsum

Jsme rádi, že se konečně podařilo opravit Orlovnu. I když zatím jen polovinu, na druhou už SK Líšeň vyřídilo všechny dotace a stavba byla zahájena. Projekt opravy a zejména zachování zahrady v současném stavu jsme od počátku podporovali.

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Blue-panel - Lorem ipsum

V parku jsme především doplňovali zeleň. Bylo vysazeno 65 stromů, 476 keřů a 3.840 cibulovin. V centrální části byl srovnán terén, navezena nové zemina a vyset nový trávník, v ostatních částech došlo k lokálním opravám travního porostu.

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Blue-panel - Lorem ipsum

Městská část se dlouhodobě potýká s problémem vloupání do sběrného dvora na Josefy Faimonové a vynášení odpadků do širokého okolí.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:528 Stack trace: #0 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(528): implode(Array, '|') #1 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(314): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenColors('@font-face{font...') #2 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(90): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(227): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->minify_inline_css('/* Original: ht...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(118): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(77): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->process('<!DOCTYPE html>...') #10 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(191): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-optimization.php(104): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: WP_Rocket\Buffer\Optimization->maybe_process_buffer('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/WordPress/OutputBuffer.php(226): ob_end_flush() #14 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Nextend\WordPress\OutputBuffer->closeOutputBuffers('') #15 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #17 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/load.php(1102): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 528