Úvod 9 Veřejný prostor 9 Otevřená radnice: dali jsme impuls novinám i webu a máme další plány

20.09.2022

Martin Příborský

Martin Příborský

Otevřená radnice: dali jsme impuls novinám i webu a máme další plány

Během posledních čtyř let jsme zlepšili komunikaci radnice s občany. Dali jsme nový řád novinám i webu, rozjeli mobilní rozhlas a instalovali dvě elektronické desky. V příštím období bychom rádi pokračovali – chceme spustit sociální sítě radnice a celou agendu zastřešit jedním tiskovým mluvčím. Dnes se totiž o každý kousek stará někdo jiný a celý proces je neefektivní.

Noviny mají kvalitní obsah a hlavně konečně chodí do schránek

Kvalitní obsah, moderní vzhled a lepší doručování. Na tohle jsme se zaměřili v práci s Líšeňskými novinami. A věříme, že úspěšně:

 • Roznos novin se výrazně zlepšil, místo desítek až stovek stížností měsíčně se stane výjimečně, že někomu do schránky nepřijdou.
 • Píšeme zajímavé články a děláme rozhovory.
 • Dáváme si záležet na fotkách či infografikách.
 • Zavedli jsme stálé rubriky a držíme strukturu každého čísla.
 • Posunuli jsme uzávěrku a v rámci možností nabízíme co nejvíce aktuální informace.
 • Komunikujeme s přispěvateli a pomáháme jim vytvářet kvalitní obsah.
 • Noviny jsou v soudobém designu.

Web funguje na mobilech a je otevřen spolkům a dalším organizacím

Radniční web na adrese brno-lisen.cz prošel v minulém roce modernizací. Dalším krokem v cestě za informačním portálem sloužícím veřejnosti je zapojení líšeňských spolků a organizací do spolupráce na vytváření obsahu.

Co vše se už podařilo:

 • Vytvořili jsme nový design, který umožňuje web používat na mobilech.
 • Zpřehlednili strukturu a obsah, byť v tomto směru nás čeká další práce, zejména s úředními texty.
 • Zapojili jsme do spolupráce KCL, které zde prezentuje kulturní akce.
 • Zapojujeme dále i spolky, aby sem přidávaly svoje novinky a události.
 • Každý z vás si může vybrat, informace z jakých oblastí mu budou chodit každý týden do emailu.

Elektronická deska šetří náklady

Zprovoznili jsme dvě elektronické úřední desky, které nahradí tu papírovou.

 • Šetří náklady na tisk i práci úředníků
 • Jsou přístupné úplně všem občanům – i těm, kteří nemají internet, slabozrakým nebo vozíčkářům.
 • A už ani nemusí chodit na radnici, jednu najdou na náměstí Karla IV.

Munipolis alias Mobilní rozhlas je služba, která rozesílá občanům nejnovější informace. Během posledních dvou let si ji oblíbily stovky z vás.
Máme další nápady, jak komunikaci radnice s veřejností vylepšit. Například začít komunikovat i na sociálních sítích. Když nám dáte důvěru, budeme je rádi realizovat.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Související články

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Rozhovor s lídrem kandidátky Martinem Příborským

Blue-panel - Lorem ipsum

Cesta na kole přes Holzovu do Slatiny je hazard se životem. Bylo zde již mnoho žádostí občanů včetně dvou úspěšných projektů participativního rozpočtu, které požadovaly výstavbu cyklostezky.

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Blue-panel - Lorem ipsum

Jsme rádi, že se konečně podařilo opravit Orlovnu. I když zatím jen polovinu, na druhou už SK Líšeň vyřídilo všechny dotace a stavba byla zahájena. Projekt opravy a zejména zachování zahrady v současném stavu jsme od počátku podporovali.

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Blue-panel - Lorem ipsum

V parku jsme především doplňovali zeleň. Bylo vysazeno 65 stromů, 476 keřů a 3.840 cibulovin. V centrální části byl srovnán terén, navezena nové zemina a vyset nový trávník, v ostatních částech došlo k lokálním opravám travního porostu.

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Nový sběrný dvůr snad vyřeší problém s vandaly

Blue-panel - Lorem ipsum

Městská část se dlouhodobě potýká s problémem vloupání do sběrného dvora na Josefy Faimonové a vynášení odpadků do širokého okolí.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:528 Stack trace: #0 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(528): implode(Array, '|') #1 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(314): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenColors('@font-face{font...') #2 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(90): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(227): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->minify_inline_css('/* Original: ht...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(118): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(77): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->process('<!DOCTYPE html>...') #10 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(191): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-optimization.php(104): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: WP_Rocket\Buffer\Optimization->maybe_process_buffer('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/WordPress/OutputBuffer.php(226): ob_end_flush() #14 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Nextend\WordPress\OutputBuffer->closeOutputBuffers('') #15 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #17 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/load.php(1102): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 528