Úvod 9 Veřejný prostor 9 Zrekonstruovali jsme zahradu Dělňáku

12. 3. 2021

Martin Příborský

Martin Příborský

Zrekonstruovali jsme zahradu Dělňáku

Provedli jsme kompletní rekonstrukci zahrady líšeňského Dělňáku, která se letos na jaře otevře veřejnosti. Bylo vybudováno nové dětské hřiště, měla by tu fungovat kavárna a celý prostor byl uzpůsoben tak, aby se zde daly organizovat kulturní a společenské akce. Kromě toho byla rozšířena kapacita skladů, které umožní snazší provoz Kulturního centra Líšeň v Dělňáku.

Během rekonstrukce byl upraven terén, byly postaveny opěrné zdi, nové schody, dlažba a oplocení. Do zahrady teď vedou dvě nové vstupní brány. Vedle budovy byly vztyčeny pergoly, které porostou zelení, a nová lavička pro potřeby kavárny. Pro zkrášlení celého místa jsme nechali udělat i novou fasádu přiléhající k zahradě, natřeli jsme dveře a starou bránu a renovovat by se měly i okapy a oplechování střechy.

Uprostřed zahrady vznikly dlouhá lavice, pódium a zpevněná plocha pro konání kulturních akcí i každodenní odpočinek. Nechali jsme natáhnout elektrickou přípojku pro potřeby hudební produkce a vodní přípojku pro budoucí mlhoviště. Pod stromy vznikla dřevěná ohrada okolo budoucího pískoviště. Nechali jsme vyčistit a osadit novým vstupem odkryté protiletecké kryty z druhé světové války, z nichž jeden byl „objeven“ zcela nově. Kryty budou zpřístupněny i veřejnosti. V zahradě byly také vysazeny desítky stromů a keřů, vyset nový trávník i zelené střechy skladů.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Související články

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Instalujeme stálou expozici Líšně v nově opravené Orlovně

Blue-panel - Lorem ipsum

Jsme rádi, že se konečně podařilo opravit Orlovnu. I když zatím jen polovinu, na druhou už SK Líšeň vyřídilo všechny dotace a stavba byla zahájena. Projekt opravy a zejména zachování zahrady v současném stavu jsme od počátku podporovali.

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Dokončili jsme renovaci parku na Trnkově

Blue-panel - Lorem ipsum

V parku jsme především doplňovali zeleň. Bylo vysazeno 65 stromů, 476 keřů a 3.840 cibulovin. V centrální části byl srovnán terén, navezena nové zemina a vyset nový trávník, v ostatních částech došlo k lokálním opravám travního porostu.

Opravili a vylepšili jsme několik dětských a sportovních hřišť

Opravili a vylepšili jsme několik dětských a sportovních hřišť

Blue-panel - Lorem ipsum

V posledních letech jsme se zaměřili na obnovu hřišť. Kromě hřiště na zahradě Dělňáku jsme vybudovali například nové polyuretanové hřiště pod Kosíkovou nebo nové hřiště pod Popelákovou, kde byl doplněn kolotoč a houpačky.

V sídlišti jsme vysadili mnoho nových stromů a keřů

V sídlišti jsme vysadili mnoho nových stromů a keřů

Blue-panel - Lorem ipsum

Usilujeme o rozvoj zeleně na volných plochách líšeňského sídliště. Cílem je dosáhnout větší druhové pestrosti a barevnosti. Aby v Líšni stále něco kvetlo a abychom podpořili biodiverzitu.


Fatal error: Uncaught TypeError: implode(): Argument #2 ($array) must be of type ?array, string given in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php:528 Stack trace: #0 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(528): implode(Array, '|') #1 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php(314): MatthiasMullie\Minify\CSS->shortenColors('@font-face{font...') #2 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/Minify.php(111): MatthiasMullie\Minify\CSS->execute(NULL) #3 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(90): MatthiasMullie\Minify\Minify->minify() #4 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(227): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->minify_inline_css('/* Original: ht...') #5 [internal function]: Minify_HTML->_removeStyleCB(Array) #6 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(118): preg_replace_callback('/\\s*<style(\\b[^...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #7 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/vendors/classes/class-minify-html.php(48): Minify_HTML->process() #8 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/subscriber/Optimization/class-minify-html-subscriber.php(77): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #9 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): WP_Rocket\Subscriber\Optimization\Minify_HTML_Subscriber->process('<!DOCTYPE html>...') #10 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(191): WP_Hook->apply_filters('<!DOCTYPE html>...', Array) #11 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-optimization.php(104): apply_filters('rocket_buffer', '<!DOCTYPE html>...') #12 [internal function]: WP_Rocket\Buffer\Optimization->maybe_process_buffer('<!DOCTYPE html>...', 9) #13 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/WordPress/OutputBuffer.php(226): ob_end_flush() #14 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Nextend\WordPress\OutputBuffer->closeOutputBuffers('') #15 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #16 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #17 /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-includes/load.php(1102): do_action('shutdown') #18 [internal function]: shutdown_action_hook() #19 {main} thrown in /www/doc/ods.webotvurci.cz/www/wp-content/plugins/wp-rocket/vendor/matthiasmullie/minify/src/CSS.php on line 528